Kinesiotaping

Plastrowanie dynamiczne (inaczej: kinesiotaping) – metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Jest jedną z metod plastrowania. Została opracowana i spopularyzowana na początku lat osiemdziesiątych przez Japończyka dr. Kenzo Kase. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster – Kinesio Tex Gold, wynaleziony przez dr. Kenzo Kase. Jest to plaster nie ograniczający ruchów, rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do do parametrów skóry, niezawierający leków ani lateksu, odporny na działanie wody, umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu.

Badania nad skutecznością plastrowania dynamicznego, są prowadzone od momentu stworzenia tej metody przez dr. Kenzo Kase.

Badania wykazały dużą poprawę stanu pacjenta przy dotkliwych bólach w dolnej partii pleców.

Plastrowanie dynamiczne ma również zastosowanie przy wzmacnianiu mięśni czworogłowych podczas ćwiczeń izokinetycznych (ćwiczenia z przystosowującym się obciążeniem) u kobiet.

W badaniu przeprowadzonym przez polskich lekarzy wykazano, że w leczeniu paliatywnym metoda plastrowania dynamicznego przynosi korzystne rezultaty.

Czas szkolenia: 16 h

Koszt szkolenia: ostatnie miejsca wakacyjna promocja 450 PLN   

Zapisz się na szkolenie

 

Sprzęt do Kinesiotapingu możecie Państwo zakupić tutaj !

 

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30